Wiele osób na pewnym etapie doznaje kontuzji. Niestety, ale wraz z upływem czasu należy uświadomić sobie, że kontuzje będą się zdarzać. Warto także zaakceptować fakt, że kontuzje to część tej gry zwanej sport. Dlatego warto w odpowiedni sposób podejść do kontuzji, radzenia sobie z nimi itd. Czy warto zatem wykonywać jakikolwiek trening, gdy dokucza nam kontuzja?
Treningi podczas kontuzji
Wydawać by się mogło, że odniesienie kontuzji równoznaczne jest z całkowitym zaprzestaniem aktywności fizycznej. Oczywiście w niektórych przypadkach może tak być. Jednak bardzo często jedna kontuzja nie wyklucza nas absolutnie z wykonywania wszystkich dyscyplin sportowych. Dlatego np. osoba, która ćwiczy sztuki walki i dozna kontuzji nogi, może skupić się na treningach siłowych wykonywanych na górną część ciała. To naprawdę rozwiązanie idealne. Szczególnie, że trening wywołuje endorfiny, przez co wiele osób może czuć się źle psychicznie bez treningu. Co więcej, taka opcja pozwala nam się również rozwijać na innych płaszczyznach, przez co czas kontuzji nie musi okazać się w pełni straconym.
Kontuzja może wyjść nam na dobre
Jak więc widać, okres kontuzji wcale nie musi być w pełni stracony. Co więcej, wielu sportowców przyznało, że dzięki kontuzji dostrzegli, że muszą i mogą skupić się na innych aspektach. Przykładowo kulturysta, który odniesie kontuzje barku i nie może wykonywać ćwiczeń na górną część ciała z obciążeniem, może zainteresować się kalisteniką i ćwiczeniami z własnym ciałem. W taki sposób tego typu trening może przyczynić się do rozwoju słabych stron. Co więcej, jest to zupełnie inny bodziec dla organizmu, co także jest zaletą i korzyścią. Jak więc widać, kontuzja dla sportowca wcale nie musi być czymś złym. Przy odpowiednim podejściu można ją przekuć na swoją korzyść i wyjść z całej sytuacji obronną ręką.